Oceń artykuł
8
0
Nadesłał:Marcin Hugo Kosiński
Data:

25 lipca 2012 roku


Kategoria:Wydarzenia

Jak wyglądają mieszkania socjalne?

Kilka lat kosztem grubych milionów złotych Toruń wybudował mieszkania socjalne na Olsztyńskiej. Czytelnik MMiasto.pl był w pobliżu i przysłał kilka zdjęć.

 Oto jak ten budynek wygląda teraz >>>
Udostępnij:
Udostępnij

Komentarze (4)


Maciej (makroman)25 lipca 2012 roku (21:06)
0
0

A czego można było oczekiwać?

#
Dlaczego? (tadzio)28 lipca 2012 roku (22:03)
0
1

No cóż, Polacy to nie np. Szwedzi

#
Paragway (Paragway)29 lipca 2012 roku (20:00)
0
0

I Szwedzi i Polacy mają w swojej nacji takich samych brudasów, którzy nie uszanują czegoś co dostali za darmo... W Sztokholmie są osiedla dla rozmaitych przesiedleńców, które wyglądaja podobnie, tyle że Szwedzi częściej im te domy remontują.

#
Dlaczego? (tadzio)31 lipca 2012 roku (14:18)
0
0

...dla rozmaitych przesiedledleńców...
Pewnie nie rozumiesz zbyt dobrze tego pojęcia. Przesiedleniec to człowiek tej samej narodowości co tubylcy przesiedlony (jak sama nazwa wskazuje) np. zza granicy państwa narodowego.
Takich w Szwecji nie ma z zasady.
To bydło, o którym piszesz to nie przesiedleńcy tylko azylanci lub osobnicy z różnych przyczyn tolerowani przez władze Szwecji - zawsze jednak pochodzenia obcego. I choć z pewnością zdarzają się w Skandynawii rodzimego pochodzenia tzw. elementy, to przyrównywania tego stanu do sytuacji w Polsce dowodzi albo niewiedzy, albo (co wśród Polaków powszechne) tendencji do polerowania własnego wizerunku poprzez pogarszanie wizerunku obcych.
W Polsce nigdy nie istniała żadna logiczna polityka socjalna. Ludzie zwyczajnie biedni degradowani byli do poziomu tzw. asocjałów. Konsekwencją jest ich dyskryminacja, i to nie tylko wynikająca z polityki państwa, ale co gorsza z niemoralnej postawy większości społeczeństwa wobec nich. Wśród ludzi biednych znajdują się cierpiący nie tylko wskutek niedostatków materialnych, ale również i tacy dla których torturą jest konieczność obcowania ze zwykłą hołotą. Są na takie obcowanie skazani. Zaszufladkowani raz na zawsze wraz z przyszłym pokoleniem jak w indyjskim systemie kastowym. Codziennie doświadczają przykładów nobilitacji społecznej środowisk przestępczych- opartej o jedyny skuteczny walor w polskiej republice bananowej - bogactwo.

#